28 Iunie | Cota 2,75 (castigat)

June 29, 2018

Panama – Tunisia

28.06.2018 21:00

Pentru prima oara la Campionatul Mondial, Panama a pornit fara prea mai sperante ca va iesi din aceasta grupa dificila cu fruntea sus. Au reusit sa tempereze Belgia in prima repriza, insa Dries Merten le-a sfaramat apoi defensiva.

In al doilea meci au aratat chiar mai putin de atat, luand gol rapid de la Anglia, iar scorul s-a terminat 6-1.

Tunisia s-a descurcat mai bine impotriva Angliei, avand sperante chiar la un egal pana in minutul 91 cand a inscris  Harry Kane. Cu Belgia au jucat mult mai rau, scorul de 3-0 fiind unul modest pentru ocaziile avute de belgieni.

Tunisia e totusi o echipa ceva mai buna decat Panama, din ce s-a vazut in meciurile recente. Poate castiga aici, iar defensivele precare ale celor doua echipe lasa loc de multe goluri. Ambele au fost deja eliminate, insa asta le-ar putea motiva sa faca un meci frumos inainte de a pleca acasa.